Ugrás a fő tartalomra

Mákpuding-nyers

Ahogy ígértem teszek fel nyers recepteket is.
Nemcsak saláták léteznek nyersen, hanem édességeket is el lehet készíteni. Mivel én édességmániás vagyok, így természetesen teszek is fel édességrecepteket is!

Elsőként jöjjön egy mákos édesség, amelyet akár délután is el lehet fogyasztani.

A nyers étkezők sokszor banánnal édesítenek. Én ennek nem vagyok a híve, hiszen nem hazai gyümölcs, így mire idejut különböző vegyszerekkel tartósítják-érlelik. Mindez bekerülve a szervezetbe igen "csúnya" munkát tud elvégezni. Ezért a nyersétkezők évente kétszer végeznek méregtelenítést. Ami nem csak nekik jó, hanem mindenkinek jó lenne az egészségmegőrzés szempontjából!
De ebbe a receptbe tettem bele banánt. Lehet helyettesíteni például körtével is!

Hozzávalók 1 személyre:

- 1,5 alma
- 1 db banán/körte
- 1 maréknyi előre beáztatott-megszárított mák
- pici méz
- menta levél

Elkészítés:

- a mákot ledaráljuk
- összedaráljuk az egész almát-banánt/körtét- mézet. Ha túl sűrű lenne, akkor vízzel hígítjuk. Egy sűrű, pudingszerű anyagot kell, hogy kapjunk. Majd a legvégén hozzákeverjük a mákot is.
- tálaláskor a tányér aljába önjük a pudingot
- beleszeleteljük a fél almát.
- meglocsoljuk egy kis citromlével és mentával díszítjük.

Jó Étvágyat!


Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Kovász készítése házilag

Most megosztok egy nagy titkot, amit már én is jó ideje kerestem. Egy alkalommal - sajnos nem tudom, hogy hol-, rátaláltam a házi kovász készítésének a receptjére. Mivel igyekszem minél természetes alapanyagokkal dolgozni- főzni -sütni a konyhában. Így évek óta motoszkál bennem a kérdés, hogy hogyan készítjük és tartjuk életben a házi kovászt. Hiszen régen ezzel sütöttek és esküvőkor a menyasszony az édesanyjától kapott egy adag kovászt. Tehát akár több nemzedékes is lehetett az eredeti kovász. Akkoriban nem volt hűtő, így szárítva tárolták. Ma viszont van, így ezt kihasználva készül el a saját kovászom. És miért jobb, mint az élesztő? Jó kérdés! Főleg azok számára lényeges, akik mindentől fel puffadnak, ég a gyomruk kelt tésztafélék fogyasztása után, akiknek epe problémájuk van, akik cukorbetegek, akik rákosak, akik vastagbél gyulladásban szenvednek, akik fontos a jó emésztés! Hiszen a kovász természetes erjedési folyamatokat indít be a tésztában, ami a testben gyorsabban emésztőd

Házi növényi tejföl!

Alapjában lehet kapni a boltokban növényi tejfölt, és otthon is számos módja van, hogy helyettesítsük. Viszont a tapasztalatom az, hogy nem minden ételben finom a rizsliszt+citromlé kombináció. Ezért kifejlesztettem a házi növényi tejfölt. Aminek nagyon hasonló a tejfölhöz az íze, de természetesen érződik rajta, hogy nem eredeti! 1. Először készítettem egy rizs+kesudió tejet (sűrű tej) 2. Hagytam langyos hűlni, amikor belekevertem 1 teáskanál nádcukrot és 2 kapszula növényi probiotikumot (DM), 3 evőkanál hidegen sajtolt napraforgó olaj 3. Beletettem a joghurt készítőbe 12 órára 4. Amikor elkészült, akkor tettem még bele kevés citrom levét 5. Hűtőbe tettem és még 1 hét múlva is használható volt! Jó Egészséget!

Zabos bögrés süti- vegán

Gyors, egyszerű, egészséges és finom! Ennyi a jellemzője, ebben minden benne van! :-) Nálunk gyorsan elfogyott! :-) Az eredeti recept a Napfényes Élet Alapítvány: Sütemények könyvéből származik! Érdemes megvásárolni! Hozzávalók: - 1 bögre tönköly teljes kiőrlésű liszt - 1 bögre apró szemű zabpehely - fél bögre nyírfa cukor - 1 teáskanál fahéj - 1 db narancs leve - 1 db bio citrom héja - 1 marék dió apróra darabolva - én előtte meg is pirítottam - fél bögre hidegen sajtolt napraforgó olaj - 2 bögre tisztított víz - 1 teáskanál bio szódabikarbóna Elkészítése: - a száraz alapanyagokat összekeverjük, majd hozzáadjuk az olajat és a vizet - állni hagyjuk kb. 15-20 percig, ha kell, akkor adunk hozzá még vizet - tepsi öntjük és 150 fokon készre sütjük Jó Étvágyat!