Most megosztok egy nagy titkot, amit már én is jó ideje kerestem. Egy alkalommal - sajnos nem tudom, hogy hol-, rátaláltam a házi kovász készítésének a receptjére. Mivel igyekszem minél természetes alapanyagokkal dolgozni- főzni -sütni a konyhában. Így évek óta motoszkál bennem a kérdés, hogy hogyan készítjük és tartjuk életben a házi kovászt. Hiszen régen ezzel sütöttek és esküvőkor a menyasszony az édesanyjától kapott egy adag kovászt. Tehát akár több nemzedékes is lehetett az eredeti kovász. Akkoriban nem volt hűtő, így szárítva tárolták. Ma viszont van, így ezt kihasználva készül el a saját kovászom. És miért jobb, mint az élesztő? Jó kérdés! Főleg azok számára lényeges, akik mindentől fel puffadnak, ég a gyomruk kelt tésztafélék fogyasztása után, akiknek epe problémájuk van, akik cukorbetegek, akik rákosak, akik vastagbél gyulladásban szenvednek, akik fontos a jó emésztés! Hiszen a kovász természetes erjedési folyamatokat indít be a tésztában, ami a testben gyorsabban emésztőd
Sok szeretettel üdvözöllek blog oldalamon! Nagyné Szalai Melindának hívnak, népi gyógyász és jóga oktató vagyok. Ezen az oldalon egészséggel kapcsolatos bejegyzéseket, recepteket teszek közzé. Ha kíváncsi vagy, ki is vagyok én, látogass el honlapomra: www.melinda-angel.hu. Kellemes és hasznos olvasást kívánok!
Icipici kurkumával pedig még a színe is sokkal inkább tojáséra hajaz ;-)
VálaszTörlésIlletve indiai füszeresnél lehet kapni egy ún.fekete sót, aminek meg tojás íze van ( kénes) és állítólag döbbenetes, hogy mit tud kihozni egy ételböl!!
Köszi a tippet Bogi! :-)
Törlés