A nyers étkezésnek megvan a maga csodája! Tele van enzimekkel, ásványi anyagokkal, vitaminokkal és rostokkal. Nem kell hozzá "tűzhely", gyorsan készen van és finom.
Egy ideje igyekszem minél több nyersételt az asztalra varázsolni. Számos recept van a neten, könyvekben. Hiszen vannak olyan emberek, akik csak is kizárólag nyers ételeket fogyasztanak. Hála az Égnek ezt nem tartják a párnájuk alatt, hanem megosztják velünk halandó emberekkel is a tapasztalatukat! Köszönet Nekik érte!
Az alábbiakban a www.nyersetel.hu oldalról vettem a nyersétkezésről pár sort. Érdemes elolvasni.
E mellett Gittának a könyveit és blogját is szorgalmasan nézegetem, próbálgatom a receptjeit.
Hamarosan teszek fel én is nyers recepteket, de addig is jó olvasást!
Mik azok a természetes, élő ételek?
Azok az élő, növényi táplálékok, melyek hőkezeléstől mentesek: nem főzött vagy párolt, nem sütött, és nem is fagyasztott: zöld levélhajtások, gyökérzöldségek, ehető gyomnöv ények és virágok, gyógynövények, gabonafüvek leve, gyümölcsök, magvak, diófélék, csirák, olajok, algák és más szuperételek. A bennük lévő enzimek segítik az emésztést, táplálnak, energetizálnak, és kiegyensúlyozzák szervezetünk anyagcseréjét, ezért az enzimekből bőségesen kell fogyasztanunk.
Szintén feltétel, hogy feldolgozatlanok legyenek, tehát ne tartalmazzanak adalékokat, tartósítószert, színez éket, mesterséges ízesítőket, állagjavítókat, emulgálószert, nitrátot, nitritet, stb. és ne legyenek génmanipuláltak sem - röviden: semmilyen változtatást nem végeztek rajtuk. A frissesség a kulcs: elfogyasztásuk pillanatában, abban az állapotban legyenek, amelyben a természet megteremtette őket.
Miért együnk élő ételeket?
Egyszerűen azért, mert sok bennük
az életenergia. Ha megnézünk egy Kirlián-fotót, amely láthatóvá teszi az
élő szervezetet körülvevő bioenergiát, akkor azt látjuk, hogy pl. egy
nyers mandula magot erőteljes kisülések, elektromos mező vesz körül, míg
a pirított mandula (hőkezelés által elpusztított mag) már nem
rendelkezik ezzel az elektromos mezővel, vagyis halott. A nyersben
vannak enzimek, a pirítottban már nincsenek. Ha a nyers mandulát
elültetjük, egy idő múlva kihajt. Ha a pirított mandulát elültetjük, egy idő múlva elporlad.A sütött - főzött ételekből hiányzik a bioenergia. Egy másik fontos érv: a nyers növényi ételek lúgosítanak. Az egészséges szervezet enyhén lúgos kémhatású.
Az élő ételekből álló étrend testreszabása
A legfontosabb az anyagcsere típus szerinti étkezés (metabolic
typing). E szerint lehetünk lassú égetők, gyors égetők és vegyesek. A
lassú égetőknek több szénhidrátra (kb. 55%) és kevesebb fehérjére (30%),
míg a gyors égetőknek több fehérjére( 55-60%) és kevesebb szénhidrátra
(25-30%) van szükségük. A vegyeseknek nagyjából egyforma mennyiségű
fehérjét és szénhidrátot kell fogyasztaniuk. Zsírból (növényi olaj v.
zsír) valamennyi típusnak kb. 10-15% az ajánlott mennyiség.A vércsoport szerinti étkezést érdemes hozzáigazítani az előző szabályokhoz, azonban nem kell túlzásba vinni a korlátozásokat. Figyelnünk kell szervezetünk jeleire.
Dr. Cousens személyes felhatalmazásával tanfolyamaimon lehetőség nyílik azoknak a kérdőíveknek a kitöltésére és elemzésére, melyből megállapítható hogy ki melyik anyagcsere típusba tartozik, és ennek megfelelően testreszabhatj a élő ételekből álló éterndjét
Mi a baj a hőkezelt ételekkel?
Az enzimben halott étel a hasnyálmirigyre, szívre, és más szervekre ró ártalmas hatást. A főtt ételek evése után azonnal megemelkedik a fehérvérsejtek száma, a szervezet így reagál a megváltoztatott összetételű ételre (patológiai leukocitózis).
Ugyanezt nem tapasztalni a természetes, élő ételek elfogyasztása után, ezeket a szervezet "barátságosnak" tekinti.
forrás:http://gazdakor.szie.hu/hirek/zoldseg-_es_gyumolcsfogyasztas_itthon |
Főtt étel függőség
Ezt a függőséget csökkenthetjük tudatosságunk növelésével.Erre egy csodálatos módszer pl. a belső utazás.
Először általában elégedetlenek leszünk, és elkezdünk alternatívákat keresni. Majd felismerjük, hogy eddig elsősorban kényelmi szempontok irányítottak bennünket : általában ezt a függőséget tükrözik vissza a kapcsolataink is. Ha megjelenik ez a felismerés, és sikerül nyakon ragadnunk, akkor elindulhat a változás. Kialakíthatunk pozitív alternatívákat, melyek legalább olyan, vagy még jobb eredményeket hoznak egészségünkben, kapcsolatainkban.
Az egyik lehetséges alternatíva az élő ételek fokozatos bevezetése. Szerezzük be a szükséges ismereteket, és sajátítsuk el az elő ételek elkészítésének fortélyait. Az átállásban segít, ha találunk egy közösséget, amely hasonlóan gondolkodik és táplálkozik.
Sokan kérdezik, hogy a nyers tej szerepel-e az élő táplálékon élők étrendjében. A tej egyrészt állati eredetű, tehát nem fér bele a nyers vegán (kizárólag növényi) étrendbe. Másfelől a kifejés közben a tej sokféle fertőzésnek van kitéve, ezért nálunk csak a hőkezelt tejet ajánlják fogyasztásra, ami pedig masszív hőkezeléseken esik át ( pasztőrözés, vagy ultrapasztőrözés 140 fokon, stb.), melynek során a tej alkotórészeiben változások következnek be, és biológiai értékük módosul, romlik.
Ezen kívül az embernek csak addig van szüksége tejre, ameddig az elválasztás megtörténik, addig is anyatejre van szüksége. Érdemes azon is elgondolkozni, hogy nincs még egy faj a természetben, amely egy másik faj tejét inná.
Az állati eredetű tejtermékeknek a helyettesítője a nyers étrendb en a diófélékből és magokból sajtolt "tej", "saj t", "vaj", "tejszín", stb. ráadásul ezek a "tejtermékek" ízletesebbek, nem utolsó sorban pedig, tele vannak életenergiával.
Megjegyzések
Megjegyzés küldése