Ugrás a fő tartalomra

Várandósság és a mozgás 2. rész

Ez előző részben megismerkedhetünk az első három hónap mozgás lehetőségeivel.
www.receptparadicsom.hu

Most pedig jöjjön a második három hónap mozgása!

Elméletileg a nők többsége ebben az időszakban érzi magát a legjobban. Természetesen ez egyénenként változó. Az viszont tény, hogy a rosszullétek ellenére is szükséges a mozgás!

Ebben az időszakban már nem tud az ember hason feküdni,  s így erősíteni a hátizmát, de alternatívák léteznek!

De lássuk mikre kell ebben az időszakban odafigyelni:
- most is kerüld az intenzív mozgásokat: futás, lovaglás és társai. Inkább szíverősítésnek a jógában ismert Napüdvözletek-kismama változatát, nordic walking-kismama változata, séta-séta ajánlatos.
- Kismama jóga! Ami segíti a testedet ebben az időszakban a baba számára megfelelő helyet biztosítani.
- Vádli-comb-popsi-hát erősítése. Nos ennek intenzitása függ attól is, hogy mennyire voltál aktív a várandósság előtt. Ha hetente 3-4-szer mozogtál intenzíven, akkor nyugodtan végezheted a felsorolt testrészek általános erősítő változatát. Viszont, hogy ha nem, akkor ajánlom a kismama pilatest, kismama tornát közösségben! Hátizom erősítésnek a következő videót ajánlom a figyelmedbe: Hátizom.

Ha rosszabb napod van, akkor inkább válassz könnyed mozgást pl.: sétát. Viszont a mozgás hozzásegít ahhoz, hogy jobb legyen az erőléted!

A fentiek azokra a kismamákra vonatkozik, akiknek a várandósságuk probléma mentes!

Szép Várandósságot!

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Kovász készítése házilag

Most megosztok egy nagy titkot, amit már én is jó ideje kerestem. Egy alkalommal - sajnos nem tudom, hogy hol-, rátaláltam a házi kovász készítésének a receptjére. Mivel igyekszem minél természetes alapanyagokkal dolgozni- főzni -sütni a konyhában. Így évek óta motoszkál bennem a kérdés, hogy hogyan készítjük és tartjuk életben a házi kovászt. Hiszen régen ezzel sütöttek és esküvőkor a menyasszony az édesanyjától kapott egy adag kovászt. Tehát akár több nemzedékes is lehetett az eredeti kovász. Akkoriban nem volt hűtő, így szárítva tárolták. Ma viszont van, így ezt kihasználva készül el a saját kovászom. És miért jobb, mint az élesztő? Jó kérdés! Főleg azok számára lényeges, akik mindentől fel puffadnak, ég a gyomruk kelt tésztafélék fogyasztása után, akiknek epe problémájuk van, akik cukorbetegek, akik rákosak, akik vastagbél gyulladásban szenvednek, akik fontos a jó emésztés! Hiszen a kovász természetes erjedési folyamatokat indít be a tésztában, ami a testben gyorsabban emésztőd

Házi növényi tejföl!

Alapjában lehet kapni a boltokban növényi tejfölt, és otthon is számos módja van, hogy helyettesítsük. Viszont a tapasztalatom az, hogy nem minden ételben finom a rizsliszt+citromlé kombináció. Ezért kifejlesztettem a házi növényi tejfölt. Aminek nagyon hasonló a tejfölhöz az íze, de természetesen érződik rajta, hogy nem eredeti! 1. Először készítettem egy rizs+kesudió tejet (sűrű tej) 2. Hagytam langyos hűlni, amikor belekevertem 1 teáskanál nádcukrot és 2 kapszula növényi probiotikumot (DM), 3 evőkanál hidegen sajtolt napraforgó olaj 3. Beletettem a joghurt készítőbe 12 órára 4. Amikor elkészült, akkor tettem még bele kevés citrom levét 5. Hűtőbe tettem és még 1 hét múlva is használható volt! Jó Egészséget!

Zabos bögrés süti- vegán

Gyors, egyszerű, egészséges és finom! Ennyi a jellemzője, ebben minden benne van! :-) Nálunk gyorsan elfogyott! :-) Az eredeti recept a Napfényes Élet Alapítvány: Sütemények könyvéből származik! Érdemes megvásárolni! Hozzávalók: - 1 bögre tönköly teljes kiőrlésű liszt - 1 bögre apró szemű zabpehely - fél bögre nyírfa cukor - 1 teáskanál fahéj - 1 db narancs leve - 1 db bio citrom héja - 1 marék dió apróra darabolva - én előtte meg is pirítottam - fél bögre hidegen sajtolt napraforgó olaj - 2 bögre tisztított víz - 1 teáskanál bio szódabikarbóna Elkészítése: - a száraz alapanyagokat összekeverjük, majd hozzáadjuk az olajat és a vizet - állni hagyjuk kb. 15-20 percig, ha kell, akkor adunk hozzá még vizet - tepsi öntjük és 150 fokon készre sütjük Jó Étvágyat!