Ugrás a fő tartalomra

Gyógynövény Akadémia!

Gyógynövény Akadémia
Kedves Érdeklődő!
Az egészségünknél nagyobb kincsünk nincs, így egyik feladatunk, hogy ezt megtartsuk és karbantartsuk. A kérdés viszont mindig ott lebeg a szemünk előtt, hogy hogyan? Mi a helyes út? Csak akkor kezdünk el kérdéseket feltenni, amikor valamilyen betegségben szenvedünk. Ekkor olvasunk különböző egészséggel kapcsolatos cikkeket, böngészünk az interneten, talán még el is látogatunk egy-egy természetgyógyászhoz. Várjuk tőlük a választ, de különbözőeket kaphatunk ugyanazon témákra is.
Viszont elgondolkodott Ön, Kedves Érdeklődő azon, hogy hogyan is működik a saját szervezete? Milyen mechanizmusok mennek végbe egy-egy táplálék elfogyasztásakor? Milyen gyógynövényekkel lehet táplálkozását kiegészíteni? Milyen hatással vannak az egyes gyógynövényes teák, ételek a szervezetre? Miként tudja Ön helyesen összeállítani egyes betegségeire, vagy az egészség megőrzésére az ételeit, gyógynövényeit?
Ezekre és még sok más kérdésre ad majd választ a Gyógynövény Akadémia.
A témák, amelyekkel foglalkozunk, széles skálán mozognak. A cél az, hogy Ön az itt szerzett tudást a mindennapjaiban hatékonyan be tudja építeni. Ezáltal egy Tudatos Ember válik Önből, aki sokat tehet a saját és szerettei egészségéért.
A Gyógynövény Akadémia első fokú képzése 6 részből áll. Minden egyes alkalom és fokozat egymásra épül. Tehát érdemes minden órán részt venni! J Az egyes órák időtartama 90 perc+konzultáció.
Első alkalom: 2012. szeptember 25. délután 17 óra.
A Gyógynövény Akadémia részvételi feltételei:
-         a program helyszíne: Paks, ESZI
-         részvételi díj 12.000.- Ft
-         az egyes foglalkozások időtartama 120 perc
-         a program minimum 10 fő jelentkezése esetén indul
-         Jelentkezési határidő: 2012. szeptember 24.
A Gyógynövény Akadémiára jelentkezni és részletekért érdeklődni Nagyné Szalai Melindánál (info@melinda-angel.hu; 0630 338 90 51) lehet.

Megjegyzések

Népszerű bejegyzések ezen a blogon

Kovász készítése házilag

Most megosztok egy nagy titkot, amit már én is jó ideje kerestem. Egy alkalommal - sajnos nem tudom, hogy hol-, rátaláltam a házi kovász készítésének a receptjére. Mivel igyekszem minél természetes alapanyagokkal dolgozni- főzni -sütni a konyhában. Így évek óta motoszkál bennem a kérdés, hogy hogyan készítjük és tartjuk életben a házi kovászt. Hiszen régen ezzel sütöttek és esküvőkor a menyasszony az édesanyjától kapott egy adag kovászt. Tehát akár több nemzedékes is lehetett az eredeti kovász. Akkoriban nem volt hűtő, így szárítva tárolták. Ma viszont van, így ezt kihasználva készül el a saját kovászom. És miért jobb, mint az élesztő? Jó kérdés! Főleg azok számára lényeges, akik mindentől fel puffadnak, ég a gyomruk kelt tésztafélék fogyasztása után, akiknek epe problémájuk van, akik cukorbetegek, akik rákosak, akik vastagbél gyulladásban szenvednek, akik fontos a jó emésztés! Hiszen a kovász természetes erjedési folyamatokat indít be a tésztában, ami a testben gyorsabban emésztőd

Krumplis fánk (tojás és tej mentesen)

Párom nagy kedvence. Eredetileg mindig tojással és tejjel készítem. Viszont a böjt időszak alatt ezekről is lemondunk. Így megpróbáltam ezek nélkül elkészíteni. Nagy meglepetésemre nem lehet észre venni különbséget! :-) Hozzávalók: - 5 db burgonya - víz - 3 evőkanál őrölt lenmag - 1 evőkanál őrölt szezámmag - pici élesztő - tönköly liszt (felesben a fehérrel) - pici olaj + a sütéshez olaj Elkészítése: - a burgonyát héjában megfőzzük, majd megszabadítva a bundájától összetörjük - teszünk hozzá pici sót - langyos vízben felfuttatjuk az élesztőt, majd hozzátesszük a burgonyához - hozzátesszük az őrleményeket - annyi lisztet teszünk hozzá, amennyit felvesz - a végén hozzá teszünk egy kis olajat - kinyújtjuk és kiszaggatjuk - olajban kisütjük Ezt a fánkot sósan és édesen is lehet fogyasztani. Sósan önmagában, édesen pedig lekvárral. Jó Étvágyat!

Zabos bögrés süti- vegán

Gyors, egyszerű, egészséges és finom! Ennyi a jellemzője, ebben minden benne van! :-) Nálunk gyorsan elfogyott! :-) Az eredeti recept a Napfényes Élet Alapítvány: Sütemények könyvéből származik! Érdemes megvásárolni! Hozzávalók: - 1 bögre tönköly teljes kiőrlésű liszt - 1 bögre apró szemű zabpehely - fél bögre nyírfa cukor - 1 teáskanál fahéj - 1 db narancs leve - 1 db bio citrom héja - 1 marék dió apróra darabolva - én előtte meg is pirítottam - fél bögre hidegen sajtolt napraforgó olaj - 2 bögre tisztított víz - 1 teáskanál bio szódabikarbóna Elkészítése: - a száraz alapanyagokat összekeverjük, majd hozzáadjuk az olajat és a vizet - állni hagyjuk kb. 15-20 percig, ha kell, akkor adunk hozzá még vizet - tepsi öntjük és 150 fokon készre sütjük Jó Étvágyat!